ЛІЦЕНЗІЯ у сфері дошкільної освіти, Розпорядження КМДА від 26.09.2016 №894
Хореографія/Дитячий фітнес:) ua
  • картинка 1
  • картинка 1
  • картинка 1

У три-чотири роки більшість дітей вчать алфавіт. І не одну букву, а по кілька. Є навіть пісеньки, в яких літери алфавіту послідовно нанизані на мелодію. Таке нанизування - не тільки корисний педагогічний прийом, а й ефективний метод згадування (хто з нас не прокручував в голові таблицю множення, щоб згадати, скільки це - сім на вісім?) Послідовність елементів згадується легше, ніж один елемент. Припустимо, у вас є кілька улюблених пісень, і ви знаєте їх тексти. Але хіба не буває важкувато згадати слова без того, щоб згадати мелодію? Або навпаки? Єдність музики і слів дозволяє вам легше згадати фрагмент мелодії або тексту.
Точно так само і в танці. Один з найдієвіших інструментів запам'ятовування і згадування - це хореографія. Хореографія робить педагогічний процес ефективніше, тому що серії рухів запам'ятовуються легше, ніж руху окремо. У танці алфавітом служать рухи, словами - зв'язки рухів, пропозиціями - серії рухів під музику; серії рухів під музику, розділені на групи, являють собою параграфи, а ціла постановка - це вже справжня розповідь!
Хореографія представляє собою комбінації рухів (наприклад, руки вниз, руки вгору, коліно вперед, повернутися), вбудовані в структуру серії комбінацій, або патерну (комбінація на ліву сторону + комбінація на праву сторону + комбінація по центру). Якщо комбінації з постановки тренуються досить часто, вони вкорінюються в пам'яті тіла настільки, що у разі потреби дитина може використовувати вже у власній постановці.
Дитячий фітнес - це тренування для всіх груп м'язів. Внаслідок занять розвивається вестибулярний апарат дитини, що покращують координацію рухів, розвивається спритність, швидкість. Дітки імітують рухи різних тварин, це називається смішним словом звіро-аеробіка. А лого-аеробіка розвиває малюка не тільки фізично, але й сприятливо впливає на розвиток мовного апарату: виконуючи вправи, дітки одночасно вимовляють різні звуки або веселі чотиривірші. Зрозуміло, все відбувається у формі гри, діткам на таких заняттях весело і цікаво. Як наслідок - дитина полюбить танці, поступово набуде пластику рухів і гарну поставу.
 Ніщо з цього не має робитися в тиші. Всі вивчається під музику. Крім того розвиваються навички сценічної присутності, визуалізуючи аудиторії, для якої дитина танцює.
Чи зможе ваш малюк навчитися танцювати без вивчення постановок? Звичайно, зможете. Але справа піде швидше, якщо ви скористаєтеся якимось прийомчиком. Хореографія і дитячий фітнес - одні з них, дуже корисні й ефективні.